ZŠ Mendíků > Třídní stránky > Třída Přípravná třída > Aktuality
ZŠ Mendíků - třída Přípravná třída - aktuality
Krásný den dětí
Akce ke Dni dětí se bude konat zítra 2. 6. na školním hřišti- pro naše půlprvňáčky budou připraveny soutěže, které si pro ně připraví žáci z 8. a 9. tříd :-)
Velikonoční týden
V nadcházejícím týdnu nás čeká úterní velikonoční tvoření. Veškeré informace jsem poslala do Bakalářů. Ve čtvrtek je již volno a uvidíme se pak až v úterý po Velikonocích :-) Na zítřek děti mají domácí úkol- písmenko P
Týden 2.3.-6.6.
Povídali jsme si o povolání, děti se naučily písmenka K,L,M. V pátek jsme vyráběli dárek pro maminky, babičky, tetičky, sestřičky :-) k MDŽ Další týden si budeme povídat o jaru, budeme tvořit jarní motivy.
ZÁPIS
Procvičujte doma na zápis - počet do 10, správný podpis svého jména, sluchové rozlišování - jak= písmenko slyšíš ve slově JABLKO na začátku, pravá a levá, nahoře a dole, barvy a tvary, základní zvířata - jejich mláďata, větší a menší počet objektů, ovoce a zelenina, základy času - roční období, dnes + zítra + včera, je dobré znát i názvy pár pohádek a o čem stručně jsou, není na škodu znát třeba pár českých večerníčků, trénujte stříhání, vybarvování, trpělivost
jemnou motoriku - puzzle apod., paměť - pexeso, řady předmětů, pak zamíchat a poskládat správné pořadí 
Budu držet pěsti 
Zimní sporty
Tento týden věnujeme zimním sportům a povídání o olympiádě. Děti se naučily názvy světadílů a proč je na vlajce 5 olympijských kruhů :-) Trénujte i doma správné držení tužky a správné sezení. Příští týden budeme probírat ovoce a zeleninu, Vyráběli jsme také bambulky z vlny.
14. týden
Tento týden jsme si povídali a učili o:
- Mikuláši a jeho družině - dokonce jsme dnes v pátek měli i hodného čertíka, andílka a Mikuláše v naší třídě a řekli jsme básničku a děti dostaly dáreček



- kluci z 8. třídy vedli skvělou hodinu na téma Mikuláš
- zvířátkách v zimě
- vyráběli jsme sádlové koule se zrníčky pro ptáčky, kteří u nás přes zimu můžeme potkat na krmítku a něklteré děti si pár kouliček odnesly i domů - zbytek pověsíme v pondělí u Botiče

- naučili jsme se písmenka B,C,Č

- trénujeme stále správné držení tužky a správné sezení

- trénujeme společenské hry + trpělivost

Přeji Vám krásný adventní čas
Jedenáctý týden
Tento týden jsme probírali sv. Martina. Děti si vyrobily lucerničku ze zavařovačky a listí.
Dále jsme cvičili listopadovou básničku, zpívali jsme, povídali si o hudebních nástrojích.
Připomínám focení pro ty, kteří byli nemocní a to hned v úterý 18.11.
Tento den se také konají třídní schůzky od 18h. Družina je zajištěna.
Blíží se nám Sobota u Mendíků s Jarmarkem, více info na TS.
Desátý týden
Tento týden jsme měli 2 hodiny preventivní programy - zdravý životní styl a emoce 


Dále jsme se naučili písmenko B.
Dále pokračujeme v tématech o podzimu - stromy, listy, plodiny...
Příští týden budeme mít opět hodinu preventivního programu na téma Dobré slovo i železná vrata otvírá.
Prosím, noste 80 Kč na Mobilní planetárium, které je nachystáno na 25. 11.
Na pondělí 10. 11. si všichni přinesou velkou zavařovací sklenici čirou a listy (ne vylisované, ale zároveň suché) nejlépe různobarevné, alespoň 20- budeme tvořit podzimní lucerničku, kterou si pak děti odnesou domů. Budeme též probírat téma sv. Martin.
Hlídejte si, prosím, platbu družiny a obědů, někteří nemají zaplaceno.
Pěkný víkend 
šestý týden
Ochutnávali jsme dobroty, za které moc děkuji rodičům, prarodičům 
Probírali jsme podzimní listy a plody - děti měli za úkol naučit se 6 stromů a umět přiřadit list a plod - JAVOR, LÍPA, DUB, BUK, JÍROVEC, JEŘÁB, SMRK.
Obtiskávali jsme listy pomocí temper a z brambor a jablíček jsme si udělali razítka 
Již dorazily pracovní sešity, prosím o poslání 130 Kč po dětech / případně mně ráno při příchodu do školy.
Dne 14. 10. 2025 též proběhne návštěva Kunratického lesa, více info ještě bude v Bakalářích ![]()
Pátý týden
Tento týden jsme se věnovali tématu HOUBY
a KAŠTANY
Modelovali jsme podzimní motivy, skládali z kaštanů jména, poznávali houby jedlé/ nejedlé/ jedovaté - POZOR - někteří by slupli i muchomůrklu zelenou
doporučuji projít s dětmi např. atlas hub/ obrázky na NETu, apod.
Příští týden a následující: Jak chutná podzim + Sklizeň
Sbírejte o víkendu různé plody podzimu a přineste do školy - jeřabiny, šípky, oříšky, žaludy, bukvice, rakytník, mochyně,atd. - kaštany již ne, těch máme dostatek.
Na pondělí každý přinese jedno obyč jablíčko na rozkrájení - bude sloužit jako razítko.
Na úterý budeme potřebovat vylisované listy (hodně - klidně 20) - budeme barvit a obtiskávat nabarvené listy na papíry - děti dostanou pak výtvory domů.
Středa: rolička od toaletního papíru a štětce (kdo nepřinesl)
V pátek pak bude ochutnávka podzimních dobrot - prosím, kdo může: upéct něco ze sezónních plodin - koláče, muffiny apod, ale klidně i ochutnávku čerstvých plodů podzimu ovoce a zeleniny, oříšků atd. Poprosím Vás i o papírové talířky.
Je nás ve třídě 15 dětí, kdyžtak jen prosím upozornění na alergie dětí a alergeny v přineseném jídle.
Věřím, že příští týden bude plný nových poznatků a chutí 
Čtvrtý týden
Tento týden jsme probírali téma Moje zdraví 
- Modelovali jsme z modelíny bacily, říkali si, jak proti nim bojovat, jak je dobré sportovat, jíst zdravě a být v pohodě

Také jsme naťukli téma podzim, vyzdobili jsme si třidu podzimními motivy. Příští týden budeme houbařit
alespoň ve třídě 
Noste, prosím, kaštany a třeba i žaludy a šípky a další plody podzimu 
Napište mi kdyžtak ještě (kdo nepsal), zda máte zájem o ISIC kartu.
Připomínám platbu družiny do 30.9. 2400 Kč na září-prosinec a též platbu jídelny (měsíčně 900 Kč).
Prosím i přinést 2 štětce, jeden plochý širší a jeden kulatý a tekuté lepidlo - herkules a prosím o balík kancelářských papírů na tisk pracovních listů a 20 čtvrtek A4. Děkuji.
První domácí úkol
Kdo nebyl nemocný a odnesl si desky domů, má na víkend první hravý domácí úkol 
Jedná se o list, kde děti budou dokreslovat vlasy členům rodiny a druhý list je vybarvení teček podle počtu lidí v domácnosti.
Hezký víkend 
Třetí týden v přípravce
- Tento týden jsme si povídali o rodině, jak je pro nás důležitá
- Jak je důležité doma pomáhat

- Dále jsme se naučili písmenko A

- Procvičujte s dětmi slova začínající na A a také slova, kde se A ukrývá uprostřed nebo vzadu

- Trénovali jsme uvolňovací cviky na ruce

- Hlídáme správný úchop tužky a správné sezení

- Měli jsme pohádkovou babičku, která ale na pár týdnu bude v lázní, tak se s ní uvidíme až na konci října.
- Pouštěli jsme si české večerníčky - Mlsné medvědí příběhy, Maková panenka a motýl Emanuel, Bob a Bobek a Mach a Šebestová

- venku děti běhaly a hrály si na hřišti - dávejte dětem vždy náhradní oblečení - dnes byly mokré i dvoje spoďárky - jedny rezervní se mohou hodit

- Cvičili jsme také poprvé týmovou spolupráci ve skupince viz fotogalerie (heslo na malém papírku z třídních schůzek)
- Děkuji za velkou účast na třídních schůzkách
- do budoucna: když víte, že nedorazíte, napiště mi, prosím, dopředu

- do budoucna: když víte, že nedorazíte, napiště mi, prosím, dopředu
Třídní schůzky
Zdravím Vás ve třetím týdnu školy 
sejdeme se zítra v 18h v přípravce. Řekneme si pár informací, budete podepisovat a můžete se na cokoli zeptat 
Přineste si také prosím 70 Kč na program pro děti, který se uskuteční v říjnu 14.
Budu se na Vás těšit.
Kdo by neměl hlídání - je možmé dát děti do družiny - od 17:50 - 19:30. Neberte, prosím, děti na TS s sebou.
Čipy žaků
Dnes jsme zkoušeli přihlašování dětí při příchodu do školy a následně při konci vyučování/odchodu domů/do družiny.
Děti vědí, kde krabičku na čipování najdou 
Do pátku budeme trénovat hromadně, v pátek již zkusí děti samy po vyučování, vezmou si čipy domů .
V pondělí úplně samy od rána: vstup hlavním vchodem (bez rodičů), čipnutí nad malým schodištěm, přesun do šatny připravky a šupky dupky do třídy 
Budu objednávat pracovní sešit, info o ceně Vám řeknu na třídních schůzkách 16.9. od 18h. Více info na hlavních aktualitách ZŠ Mendíků.
